Bilety: 10 zł (przedsprzedaż od 26.02.2024 r. lub biletyna.pl)

„Hiszpańskie historie miłosne. Muzyczna podróż z Asturii do Murcji”

Agata Bartman i Radosław Krysiński to duet śpiewaczki operowej z gitarzystą. Łączą w sobie pasję do muzyki klasycznej, ludowej, latynoskiej i flamenco. Koncert, który przygotowali, to niezwykłe widowisko złożone z muzyki, tańca i intrygujących opowieści z Półwyspu Iberyjskiego. Wybierzemy się w podróż po różnych rejonach Hiszpanii, by usłyszeć pieśni o miłości. Stanowią one połączenie muzyki klasycznej z ludową, rdzenną twórczością i znanymi melodiami. Nie zabraknie żywiołowości i hiszpańskiego temperamentu, będzie też chwila na nostalgię i refleksję. W programie usłyszymy utwory znanych kompozytorów hiszpańskich, takich jak Manuel de Falla, Fernando Obradors i Joaquin Rodrigo.

Informacje o artystach

Agata Bartman – edukację muzyczną rozpoczęła od gry na skrzypcach i na fagocie. W 2022 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu. Obecnie studiuje śpiew solowy na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Joanny Kozłowskiej. W wykonywanych utworach dzieli się ze słuchaczami swoją wrażliwością, lubi eksperymentować i wychodzić poza kanony muzyki poważnej. Pasjonatka językoznawstwa i muzykologii, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Radosław Krysiński – gitarzysta, muzyk, pedagog, aranżer muzyczny, podróżnik. Uczeń prof. Bogusława Przybylskiego i prof. Jacka Mazurka w klasie gitary klasycznej. Muzyczne inspiracje czerpie głównie z podróży oraz wspólnego muzykowania z lokalnymi artystami. W wykonywanej przez siebie twórczości umiejętnie łączy warstwę muzyczną i emocjonalną, tworząc w ten sposób specyficzny rodzaj muzycznej więzi między artystą a słuchaczem.

Recital Agaty Bartman i Radosława Krysińskiego