Bilety 5 zł, przedsprzedaż od 2 listopada w KKS. Ilość miejsc ograniczona

Magdalena Kotarska -sopran

Tytuł magistra sztuki otrzymała w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie obecnie Uniwersytet Muzyczny, który  ukończyła w klasie dyrygentury prof.M. Nowakowskiego na Wydz. Edukacji Muzycznej. Jest także absolwentką łódzkiej akademii muzycznej im. K i G Bacewiczów – Wydz. Wokalno- Aktorski w klasie prof. W. Zalewskiego.
Już w czasie studiów podjęła pracę w Teatrze Muzycznym Roma pod dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego, jednocześnie z zaangażowaniem brała udział w wielu  projektach kulturalnych w kraju i za granicą. Kunszt wokalny doskonaliła u najwybitniejszych polskich artystów i pedagogów: Maestry Teresy Żylis-Gara- uczestnicząc w mistrzowskich kursach wokalnych, Maestro Wiesława Ochmana i Stefanii Toczyskiej  jako uczestnik I Europejskiej Akademii Sztuki Wokalnej przy Operze Bytomskiej.

Od lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną.
Jest gościem międzynarodowych festiwali muzyki oratoryjno- kantatowej na których występuje wraz ze światowej sławy organistami m.inn prof.. A. Chorosińskim, prof. G.Gillenem, F. Pitrois, Janem Mroczkiem.
– Festiwal Europen „Musique et Orgues” Narbonne ( Francja),
-Peterskirche Görlitz- Konzert an der Sonneorgel(Niemcy)
– Międzynarodowe Świętolipskie Wieczory Muzyczne
– Jasnogórskie Wieczory Muzyczne,Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i kameralnej im. F. Liszta w Żaganiu i wiele innych, np. Koncert muzyki barokowej w Narodowym Muzeum Katalonii w Barcelonie. Szeroki repertuar artystki obejmuje utwory od epoki renesansu, baroku poprzez cały okres powstawania najwspanialszych dzieł muzyki klasycznej, aż po utwory współczesne, musical i piosenkę. Z zamiłowania jest animatorem kultury. Ten ważny aspekt jej działalności upowszechniania kultury muzycznej, widoczny także m.inn poprzez zaangażowanie w rożnego rodzaju akcje charytatywno – dobroczynne – w 2021r. koncertowała podczas największej akcji charytatywnej tamtego roku która, odbyła się na terenie Pałacu w Wilanowie na rzecz zbiórki pieniędzy na kolacje wigilijną oraz ciepłe obuwie dla ludzi bezdomnych. W 2012 r. otrzymała dyplom Menadżera Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Aktorska pasja śpiewaczki realizowana z powodzeniem zaowocowała rolami w popularnych polskich m. in. serialach tj. „Malanowski i Partnerzy.

Wystąpiła także w pierwszej edycji programu pt.” Polskie Sanktuaria” zrealizowanego przez TVP Polonia

Koncert Magdaleny Kotarskiej