„Ta róża między nami”. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w KKS od 4 maja. ilość miejsc ograniczona
Grażyna Łapińska tworzy własny świat muzyki i poezji. Zadebiutowała w 1990 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. W tym samym roku śpiewała na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i podczas Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.
W 1993 roku jej recital na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych – „W Okolicę Stwórcy” w Poznaniu został zarejestrowany i emitowany przez TVP. Wystąpiła również w 1994 roku w ramach cyklicznych koncertów w Radiu Białystok. Wielokrotnie brała udział w programach telewizyjnych m.in. „Kawa czy herbata”, „Przyjaciele”, „Integracja”, „Ziarno”, „Raj”, ”Pytanie na śniadanie” . Nagrywała audycje dla Polskiego Radia w Warszawie, Radia dla Ciebie i Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. Była gościem m.in. Marka Gaszyńskiego,Pawła Sztompke,Marka,Niedźwieckiego.
Wielokrotnie udzielała wywiadów do prasy. Brała udział w koncertach obok m.in. Edyty Geppert, Haliny Kunickiej, Alicji Majewskiej, Elżbiety Wojnowskiej, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnau, Mirosława Czyżykiewicza. Zauroczony klimatem śpiewanych przez nią piosenek, Piotr Skrzynecki zaprosił ją do „Piwnicy pod Baranami”, gdzie została gorąco przyjęta przez publiczność. W grudniu 1994 r. w warszawskim Klubie Literacko-Muzycznym „Ballada”, odbył się z okazji wydania kasety pt. „Taniec na żyletce” koncert promocyjny, prowadzony przez Kubę Strzyczkowskiego z radiowej „Trójki”.
W 1995 r. została zaproszona na koncert do Werony we Włoszech z okazji Targów „Abil-Expo”.
W 1997 r. brała udział w Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Czasopismo „Pani” umieściło ją w 1998 r. na liście „100 Polek”.
Jako jedyna z Europy środkowo-wschodniej reprezentowała Polskę w 1999 r. na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych – „ Art&Soul” w Los Angeles w USA. Festiwal ten zgromadził ok. 2 tys. uczestników z 82 krajów świata, którzy prezentowali przygotowane przez siebie programy. Grażyna miała 25 min. recital, który wzbudził spore zainteresowanie. Festiwal ten organizowany jest co 5 lat przez Międzynarodową Organizację „Very Special Arts” powstałą z inicjatywy Jean Kennedy Smith w 1974 r.
W 2001 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Grażynę Łapińską odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury”.
Jesienią 2002 r. została zaproszona do udziału w warszawskim koncercie poświęconym Jonaszowi Kofcie.
W 2003 r. wystąpiła z recitalami w Wilnie i Druskiennikach na Litwie.
W 2004 r. ukazała się płyta pt. „Piję wino, piję życie” wydana przez Polskie Radio.
W tym samym roku Grażyna została zaproszona ze swoim recitalem do USA na IV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych – „Art&Soul” w Waszyngtonie. W 2005 r. Marszałek i Zarząd Województwa Podlaskiego przyznali Grażynie Łapińskiej stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Wiosną 2006 r. Polskie Radio wydało jej kolejną płytę pt. „Zaufać snom”.
Grażyna Łapińska występuje w wielu klubach i szkołach ponadpodstawowych na zaproszenie młodzieży. Bierze udział w koncertach plenerowych. Swoimi recitalami uświetnia wiele spotkań i przeglądów artystycznych w różnych miejscach w Polsce, gdzie za niebanalną interpretację, specjalnie dla niej skomponowanych przez pianistę Piotra Golla piosenek, zyskała uznanie, sympatię i wiernych fanów.
W czerwcu 2013r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Grażynę Łapińską odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
W lutym 2015r. w Studiu Nagrań Radia Białystok zakończyła nagrania piosenek na nową płytę.
W grudniu 2019r. ukazał się album pt. „Horyzont zdarzeń”